Arbetsgrupper och speciella uppdrag

  1. Hem
  2. Kontakt
  3. Arbetsgrupper och speciella uppdrag

Tryck här för att läsa uppdragsbeskrivningar för alla enheter i Svenska Judoförbundets organisation.

Kontaktuppgifter till gruppledare i arbetsgrupper

Anpassad judo. Gruppledare: Dick Rösselharth, dick.rosselharth@judo.se

Dangradering. Gruppledare: Peter Nyvall, peter.nyvall@judo.se och Pernilla Ribeiro Novais, pernilla.novais@judo.se 

Domare.
Domarutskottets (DU) sista möte genomförs 23/11 och per 31/12 avslutas DU. Därefter ersätts utskottet med Arbetsgrupp för domare i enlighet med uppdragsbeskrivningen. 
Domarutskottets kontaktuppgifter: du@judo.se. Ordförande: Dick D. Johansson, dick.d.johansson@judo.se. Telefon: 073-368 09 92.

Idrottsmedicin. Gruppledare: Ann Hermansson, ann.hermansson@judo.se

Kommunikation och IT. Gruppledare: Alf Tornberg, alf.tornberg@judo.se

Tävling. Kontaktuppgifter: tavling@judo.se. Gruppledare: Markus Stenman, markus.stenman@judo.se och Jeanette Vahlenberg, jeanette.vahlenberg@judo.se

Kontaktuppgifter för speciella uppdrag

Ansvarig utgivare för webbplatsen och SJF:s nyhetsbrev: Alf Tornberg, alf.tornberg@judo.se

Förbundsläkare och Antidopingansvarig: Ann Hermansson, ann.hermansson@judo.se

Katadomaransvarig: Bo Mallander, bo.mallander@judo.se

RIG-ansvarig förbundsstyrelseledamot: Johan Ericsson De Ryst, johan.ericsson@judo.se

Veteranjudo: Anders Karlsson, anders.karlsson@judo.se

Meny