Utskott och verksamhet

  1. Hem
  2. Kontakt
  3. Utskott och verksamhet

Tryck här för att läsa uppdragsbeskrivningar för alla enheter i Svenska Judoförbundets organisation.

Domarutskottet

Kontakt: du@judo.se
Ordförande: Dick D. Johansson, dick.d.johansson@judo.se. Telefon: +46 (0)73-368 09 92

Instruktörsutskottet

Kontakt: iu@judo.se
Ordförande: Joakim Zander, joakim.zander@judo.se. Telefon: +46 (0)73-056 54 33

Landslagstyrgruppen

Kontakt: lu@judo.se
Ordförande: Michael Holm, michael.holm@judo.se.

Tävlingsutskottet

Kontakt: tu@judo.se
Tf ordförande: Lasse Johansson, lars.johansson@judo.se. Telefon: 073-6335960.

Kontaktuppgifter till arbetsgrupper

Dangradering. Ansvarig: Peter Nyvall, peter.nyvall@judo.se

Idrottsmedicin. Ansvarig: Ann Hermansson, ann.hermansson@judo.se

Judo 4 Business Life. Ansvarig: Erik Vesterlund, erik.vesterlund@judo.se

Judo 4 Life. Ansvarig: Karin Strömqvist Bååthe, karin.baathe@judo.se

Medier. Ansvarig: Alf Tornberg, alf.tornberg@judo.se

Special Needs. Ansvarig: Tomas Rundqvist, tomas.rundqvist@judo.se

Utbildningssamordning. Ansvarig: Karin Strömqvist Bååthe, karin.baathe@judo.se

Veteraner. Ansvarig: Anders Karlsson, anders.karlsson@judo.se

Webbplatsen. Ansvarig: Kent Andersson, kent.andersson@judo.se

Meny